ZIP Travel вести

 

 

ЗИП Травел го најавува и својот следен саем во Февруари 2016! Пријавете се за работа како server, host/hostess и cashier! Работете во неверојатниот Mohegan Sun Casino и трговскиот центар Tanger Outlet во интернационалниот бренд за американска храна Johnny Rockets во Connecticut. Уживајте во ова прекрасно туристичко место и имајте незаборавно лето работејќи со најдобрите! Имајте забава, дружење, запознајте многу туристи коишто овде доаѓаат за одмор и забава.

Аплицирајте за следните работни позиции:

 1. Johnny Rockets, Mohegan Sun, Connecticut
  Server: $6.07 + tips
  Host/Hostess: $9.60
  Cashier: $9.60

 2. Johnny Rockets, Tanger Outlet, Connecticut
  Server: $6.07 + tips
  Host/Hostess: $9.60
  Cashier: $9.60

Аплицирајте најдоцна до понеделник, 01 Февруари 2016! Местата се ограничени!

Кога е Work & Travel, тогаш е ЗИП Травел!


Сaем со рaботодaвци нa 24 Јaнуaри во Скопје!

Аплицирaјте зa некојa од следниве рaботни позиции и обезбедете си сигурнa Work & Travel дестинaцијa нa источниот дел нa САД.

 • Hannaford - Saco, ME ( Supermarket Аssociate $9.00/h )
 • Food Lion - Southern Shores, NC ( Retail Store Worker $9.25/h )
 • Food Lion - Nags Head, NC ( Supermarket Аssociate $9.25/h )
 • Food Lion - Sunset Beach, NC ( Supermarket Аssociate $9.00/h )
 • Food Lion - Berlin, MD ( Retail Store Worker $8.75/h )
 • и многу други ...

 

Аплицирaјте нaјдоцнa до 22 Јaнуaри !

Когa е Work & Travel, тогaш е ZIP Travel !


Планина која во зимскиот период  е заснежена, а во летo полна со авантури каде студентите имаат можност да поминат четири незаборавни месеци.

Attitash Resort оваа година со работна позиција Summer Ops Attendant. Аплицирањето е во тек и не чекајте, бидете поинакви и со сосема поинакво планинско Work & Travel лето.

 • Summer Ops Attendant $8.25 / h

Обезбедено сместување за $85 неделно.

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptravel.mk, или на некој од следните телефонски броеви 075462736 / 023112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel!

 


Помини го твоето Work & Travel лето во Lone Stare државата - Texas !

И оваа година ви нудиме работни позиции во прекрасниот остров Galveston. Милион посетители секоја година сонуваат за животот во овој тропски рај, а токму ти можеш да бидеш еден од среќните "жители" кои ја живеат фантазијата.

Избери работна позиција во корпорацијата Balaji Hospitality, Inc. составена од три реномирани хотели како: Holiday Inn Express, La Quinta и Econolodge. 

 • Housekeeping $7.50 / h

 

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptravel.mk , или на некој од следните телефонски броеви 075462736 / 023112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !


ZIP Travel оваа година ви нуди можност да поминете неверојатни 4 месеци во “The World’s Luckiest Fishing Village” – Destin, Florida. Лоциран на брегот Emerald, Destin е познат по своите бели плажи и зелени води. Во минатото познат како мало рибарско место, сега популарна туристичка дестинација. Прекрасните плажи во Destin, овозможуваат многу забава за нуркачите и kite сурферите. Опуштете се во топлината на сонцето на Florida, и уживајте во вашето US Work & Travel лето.

Изберете работна позиција во ланецот на хотели Marriott.


Thanksgiving (Денот на благодарноста) во САД се бележи како празник на кој семејството и пријателите се собираат за да споделат традиционален оброк и да си изразат меѓусебна благодарност за добрите работи во животот.

Овој празник се празнува на четвртиот Четврток во месец ноември и ги влече своите корени од тродневната прослава на жетвата во далечната 1621 на територијата на сегашната држава Massachusetts. Локалните индијанци Wampanoag ги подучувале доселените англичани како да преживеат одгледувајќи домашни семиња, лов и риболов. За да ја искажат својата благодарност, доселениците ги поканиле индијанците на вечера на која имало диви мисирки, патки, гуски, риба и школки, пченка, зеленчук и суво овошје.
Празнувањето на Thanksgiving се уште се прославува традиционално, а трпезата е исто така традиционална и се состои од: мисирка, сок од брусница и пире, а за десерт секако пита од тиква.
Денот на благодарноста е уште еден ден за Американците да ја покажат својата благодарност за тоа што го имаат и да ги споделат своите чувства со другите. Во многу градови во САД, волонтерите подготвуваат и служат Thanksgiving вечера на сиромашните.

“Let us be grateful to the people who make us happy; they are the charming gardeners who make our souls blossom.” Marcel Proust


Дел од нашите студенти ја избраа својата US Work & Travel дестинација за ова лето. 

Тие ќе работат во прекрасниот Travelodge во Lake George, NY. Бидете брзи и вие аплицирајте на некоја од нашите работни позиции. Искористете ги поволностите што ZIP Travel ги нуди за рано аплицирање.


Кога е Work& Travel, тогаш е ZIP Travel !!!


Not just games, but all fun е мотото на Atlantic City, NJ. ZIP Travel оваа година ти нуди можност да работиш во гламорозните казино ресорти:

Не постои друга дестинација во Северна Америка која ги комбинира примамливата природа на брегот на океанот и 24 часовната забава.

Не чекај, и аплицирај веднаш.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !

 


Tax Refund 2015 !

04 Ное 2015

file tax return 23086762

Си помина незаборавно во Америка? Прошета, заработи и потроши? А не си запознаен со опцијата повраток на данокот? Тогаш, запознај се со оваа можност и обезбеди си определен прилив со повратокот на данок.


Не пропуштај !