ZIP Travel вести

 

 

Се реши да заминеш во САД на Work & Travel програмата и да стекнеш нови искуства? Тогаш не чекај!

Аплицирај за една поинаква ZIP Travel - Work & Travel авантура! Искористи го декемврискиот попуст и обезбеди си уште од сега работна позиција со одлична заработувачка.

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptravel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !


ZIP Travel оваа година со најнова и најповолна можност за сите студенти што ќе се пријават за USA Work and Travel 2017 програмата!

Аплицирај без ризик: доколку вашата виза за програмата биде одбиена, вашите средства уплатени за програмата во ЦЕЛОСТ ќе бидат рефундирани!

Ако досега се двоумевте дали да аплицирате, сега повеќе немате изговор да го сторите тоа. Искористете ја оваа наша најнова и најексклузивна можност!

Изберете ја програмата - искористете ја шансата - имајте го најдоброто лето!

За сите прашања обратете се во нашите простории, посетувајте ја нашата веб страна и следете ја нашата Facebook страна за сите новости!

Изберете Work and Travel -  Изберете ZIP Travel!


ZIP Travel работи за вас! И оваа година ги наградуваме најбрзите студенти кои ќе аплицираат за USA Work and Travel програмата. 

Бидете пред сите, аплицирајте први! Искористете ја шансата, ДОБИЈТЕ ПОПУСТ ОД $200 и имајте можност да ги дознаете нашите најнови промоции пред другите!!! Оваа понуда трае до 31ви октомври! 

Побрзајте!


Драги студенти,

ZIP Travel ви го најавува почетокот на новата сезона за USA Work and Тravel програмата! 

И оваа година ви овозможуваме незаборавно искуство, забава и дружење, нови понуди и промоции кои нема да можете да ги одбиете!

Изберете ја програмата - искористете ја шансата - имајте го најдоброто лето!

За сите прашања обратете се во нашите простории, посетувајте ја нашата веб страна и следете ја нашата Facebook страна за сите новости!

Изберете Work and Travel -  Изберете ZIP Travel!

 


Работни позиции во прекрасниот Harrah's - California.

Аплицирајте за некоја од долунаведените позиции, најдоцна до Вторник, 15 Март 2016.

* Beverage Barback $9.00 + tips / hour
* Busser / Host / Food Runner $9.00 + tips / hour
* Male Spa Attendat $10.00 / hour
* DiVe Server $9.00 + tips / hour
* DiVe Barback $9.00 + tips / hour
* DiVe Food Runner $10.00 + tips / hour
* Sturbucks / Robeks $10.00 / hour
* Beverage Server $9.00 + tips / hour
* Guest Room Attendant / Houseman $10.00 / hour

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !!!

 

 

 

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!

 


Intership/Trainig програма

Mohegan Sun Casino со локација Uncasville, Connecticut (Norwich, CT)  ти  нуди можност да заминеш на програмата Internship/Training! Праксата е во областа на Туризмот и хотелиерството и во oбласта на HR - Човечки ресурси. 

Аплицирај веднаш, местата и рокот на аплицирање се ограничен!

 

 

 


Твојот авантуристички дух не ти дозволува да останеш дома ова лето, а се уште се двоумиш каде, кога и како? Нема потреба! Тука сме ние и ти ја нудиме вистинската формула за одлична Work and Travel дестинација и разновидни работни понуди .

Аплицирај за следниве работни позции во Lakeside Inn and Casino- Shout Lake Tahoe, NV!

Front of House

Bus person-$8.25 per hour+tips

Host person/Cashier-$8.25 per hour

Back of House

Dishwasher–$9.00 per hour

Room Attendant-$9.00 per hour

Porterette- $8.25 per hour (21+age and female)

GBM $8.50 per hour (21+age and male)

 

Koга е Work and Travek, тогаш е Zip Travel!


 

Спремен си за авантури и забави, а се уште немаш аплицирано за Work and Travel програмата? Ти нудиме одлична можност! Запиши ја твојата Work and Travel приказна во третиот најголем град во Ohio, Cincinnati и работи во компанијата Great American Ballpark!

Aплицирај за следнава работна позиција:Concession attendant :$9/h

Сместувањето е обезбедено $225-$250 месечно.

 

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!

 


Се уште немаш избрано Work and Travel дестинација, а сакаш да заминеш во САД за да поминеш едно поинакво лето?

Не чекај, аплицирај веднаш за работа во Eagle Waters Resort за следнава работна позиција :
- Resort Worker $9.00/h

*Обезбедено сместување !


Твојот сон е да имаш поинaква работа и да заминеш на поинаква Work and Travel дестинација од сите останати?

Сега сонот може да стане реалност ! Не чекај стани и ти ZIPper

Избери работна позиција во Mountain Run Hotel, и работи на следнава работна позиција:
- Resort Worker oд $8.80/h

*Сместувањето е обезбедено.


Не пропуштај !