Aquarius Casino Resort 

 

И оваа година ZIP Travel те изненадува со нови разновидни работни позиции.Aquarius Casino Resort е едно од тие места со најдобрите понуди во  Laughlin, Nevada.

Aquarius CasinoNevada 2Laughlin

Position Hourly Wage
Guest Room Attendant $8.75
EVS Porter $8.75
Kitchen Worker $8.75
Coffee/Wine Attendant $8.75
Hospitality Attendant $8.75
Busser $8.75
Chefs Runner $8.75
Housekeeping Runner $8.75

 

Кога е Work & Тravel, тогаш е ЗИП Travel!


Reno,Nevada

 

Познат како "The Biggest Little City in the World" - Reno - оваа година ви нуди најразлични работни позиции во едни од најголемите ресорти.

Harrah's Reno 

HarrahsNevada 1Reno

Position                     Hourly Wage

Guest Service                 

Representative           $10.00

Security Officer         $12.00

Eldorado Reno
EldoradoNevada 2Reno

Position                      Hourly Wage

Guest Room                

Attendant                     $10.00

Circus Circus Reno

slider cclv

Position                       Hourly Wage

Guest Room                 

Attendant                      $10.00

Nugget Casino Resort 

Nugget Casino ResortNevada 1Reno

Position                        Hourly Wage

Room 

Attendant                       $10.00

Houseperson                  $10.00

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!


Grand Sierra Resort - Reno, Nevada

 

 

 

Овој огромен ресорт лоциран во прекрасниот град Reno познат како најголемиот мал град во светот, ецентар на казината и забавата. Токму ова лето, Grand Sierra Resort во соработка со ЗИП Травел ви овозможува да имате незаборавно искуство!

grand sierra resort and

Одбери една од следните позиции за сигурна добивка:

Position Hourly Wage
FRONT DESK $11.00
BELL DESK $8.25 + tips
SECOND STREET $9.50
BAR HELPER - THE BEACH $7.25 + tips
BUS PERSON - CAFE $8.25 + tips
BUS PERSON - FOOD -BUFFET $8.25 + tips
CONVENTION - PORTER /SET UP $10.45
CANTINA - HOST $9.50
CANTINA - BUSSER $8.25 + tips
CANTINA – FOOD RUNNER $10.75
COOK - HELPER - BUFFET $10.45
COOK HELPER - PANTRY $10.45
COOK HELPER - PASTRY SHOP $10.45
COOK I - BUFFET $11.50
HSK – GUEST ROOM ATTENDANT $11.00
SERVER - COCKTAIL - BEACH $7.25 + tips
STEWARD - DISHWASHER $9.00

 

 

 

Направето го ALL In чекорот, аплицирајте веднаш!

За повеќе информации, посетете ја нашата канцеларија во Скопје или контактирајте не наinfo@ziptravel.mkили на 023112963.


Harrah’s Resort - Northern San Diego, CA

 

 

Кога би постоела оцена во скалата за избор на најдобро место за Work & Travel програмата, тогаш дефинитивно California би била оценета со чиста 10-ка. Harrah's ресортот е лоциран во јужна California, северно од најголемата летна, туристичка атракција, градот San Diego! Затоа, не се двоуми и не чекај, аплицирај за место каде што можеш да уживаш, да се радуваш и да стекнеш искуство и спомени!

Image result for harrah's rincon

Избери една од следниве работни позиции и запиши ја твојата Work& Travel авантура во Harrah’s Resort-California:

Position Hourly Wage
Front of House (FOH)
Bus person $10.50 + tips
Deli Attendant $10.50
Restaurant Host $10.50
Starbucks / Robeks Attendant $10.50 + tips
Back of House (BOH)
Guest Room Attendants $12.50
Houseman $12.00
EVS $11.25

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!


Hard Rock Hotel & Casino - Stateline, NV

 

 

 

 

Hard Rock Hotel & Casino е дефинитивно добитна комбинација, за Work & Travel дестинација. Искористете ја оваа шанса, и работeте во еден од најпознатите хотели на следниве работни позиции:

Hard Rock HotelNevada 1South Lake Tahoe

Position Hourly Wage
Barback $8.25 + tips
Barista $9.00 + tips
Busser $8.25 + tips
Cocktail Server $8.25 + tips
Food Runner $8.25 + tips
Host/Busser - Park Prime $9.00
Front Desk $12.00
Host/Hostess $9.00
Prep Cook / Cook $12.00
Retail Gift Shop $9.00
Bartender $8.25 + tips

За повеќе информации, контактирајте не на info@ziptravel.mk или на некој од следните телефонски броеви: 075462736 / 02112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !


Harrah's & Harveys - South Lake Tahoe, CA!

Koга твојата замисла за Work and Travel дестинацијата изгледа како на филм, а не очекуваш дека ќе најдеш нешто идентично или слично не очајувај: ЗИП ти нуди проверено место и те води во преубавиот Lake Tahoe! Работи во Harrah`s & Harvey’s Statelineи неја пропуштај можноста за супер лето во една од најголемите туристички атракции, градот кој лежи на границата помеѓу California и Nevada! Супер работа, прекрасна природа, забава на плажи и ноќен живот!

HarrahS Lake Tahoe photos Exterior

Не чекај аплицирај за следниве работни позиции :

Position Hourly Wage
Beverage Server $8.25+ tips
Host/Cashier - Sushi Kai $8.50 + tips
Host/Cashier - ARC $8.50 + tips
Host/Cashier - Buffet $8.50 + tips
Host - Cabo Wabo $8.50
Hostess - 19 Restaurant $9.50
Host/Cashier - Hot Dog Cart 10.00 + tips
Retail Clerk $11.00
Security $11.50
Spa Attendant $11.00
Front Desk Agent $12.00

 

Сместувањето е обезбедено и изнесува 300$- $350 месечно од студент.

Кога е Work & Тravel, тогаш е ЗИП Travel!


"The Woodland Resort" - Houston, TX

 

 

 

 

 

Virtual Fair February 17,2017!

Image may contain: sky, tree, plant, pool, cloud, house, outdoor, nature and water

Отворени се следните позиции:

Robard's Host - $10.00
Guest Services - $7.25/h + TIPS
Cool Water Café Server - $2.13/h + TIPS
Woodlands Dining Room Server - $2.13/h + TIPS
Cool Water Café Activities Attendant – $8.00/h
Cool Water Café Barback - $5.50/h + TIPS
Cool Water Café Busser - $5.50/h + TIPS
Cool Water Café Food Runner - $5.50/h + TIPS

Организирано сместување во непосредна близина на резортот во износ од $250 месечно!

Побрзајте и аплицирајте најдоцна до 13ти Февруари! Работните позиции се во ограничен број!

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !


Irish Village - Cape Cod, MA!Cape Cod е полустров во облик на рака кој се наоѓа на источниот дел од државата Massachusetts составен од 15 мали градови, веднаш до островот Martha’s Vineyard кој е одалечен само 45 минути возење со траект. Cape Cod е карактеристичен по многуте преубави песочни плажи, природа, историски локалитети, уметнички галерии, голем број на ресторани и многу други атракции. Секогаш е едно од најпосетуваните туристички дестинации од страна на американците во летниот период, и е едно од најпобрауваните Work&Travel места за студентите. Можност за да се осети правиот американски дух, многу забава, и други работи кои ги има единствено на CAPE COD!

 

Image may contain: plant, tree, sky, grass, flower, house, outdoor and nature

 

Изберете работа на Cape Cod во "Irish Village" со 35 работни часа неделно, можност за втора работа и многу други поволности кои ги нуди ова место!

Аплицирај за следниве позиции :

 

Breakfast Server - $3.75 + tips

Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Server - $3.75 + tips
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Morning Busser - $4.50 + tips
Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Busser - $4.50 + tips
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Breakfast Expeditor - $11.00
Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Expeditor - $11.00
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Housekeeping- $11.00
Monday-Sunday Morning
9am-2pm (5 hours)
Breakfast Dishwashers - $11.00
Monday-Friday Morning
8am-3pm (7 hours)
Dinner Dishwashers - $11.00
Monday-Friday Night
4pm-11pm (7 hours)
Breakfast Prep Cook - $11.00
Monday-Saturday Morning
6am-12pm (6 hours)
Dinner Prep Cook - $11.00
Monday-Friday Night
3pm-10pm (7 hours)

Сместувањето е обезбедно и истото изнесува $110 неделно.

За повеќе информации, контактирајте не на info@ziptravel.mk или на телефонскиот броj 023112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !

 


Mohegan Sun Casino - Connecticut!

 

 


Неверојатно, но вистинито: ЗИП Травел ова лето те носи во Mohegan Sun Casino или попoзнато како “casino of the sky” на источниот брег на Америка, во убавиот Connecticut. Mohegan Sun е едно од најголемите казина во Америка, место кое опфака 60% од туризмот на државата. Основан во 1996, стана едно од најголемите казина во светот. 

Image result for mohegan sun

Се простира на повеќеод 23,000 м2 и содржи луксузен хотел, театар и повеќе од 20 ресторани и продавници. Овде се наоѓа Mohegan Sun Arena, лоциран во самиот комплекс, домаќин на многу концерти и спортски настани во живо. Исто така е домaќин и на женскиот кошаркарски тим, Connecticut Sun и на боксерскиот тим New England Black Wolves. Mohegan Sun, покрај големиот избор на игри, нуди одлична забава и вечерни журки, глоф, спа, шопинг и луксузен престој.

Доколку сакате да бидете дел од тимот на Mohegan Sun и да работите во едно од најпосакуваните мeста за работа, тогаш дојдете во ЗИП Травел и аплицирајте за една од следните работни позиции:

 • Attendant/Cashier - $10.30Image result for mohegan sun
 • Barback - $6.10 + tips 
 • Barback - $6.10 + tips 
 • Buffet Beverage Server - $5.55 + tips 
 • Buffet Dining Attendant - $10.30 
 • Buffet Host - $10.30 
 • Coatroom Attendant - $10.30
 • Event Specialist: (Special Events Security, Special Events Marketing, Concessions Server, Ushers) - $11.29 
 • EVS Attendant - $10.30 
 • Food Server - $5.55 + tips 
 • Front Window Cashier - $11.29
 • Houseperson - $10.30
 • Players Club Rep - $11.29
 • Restaurant Host - $10.30 
 • Retail Salesperson - $10.30
 • Valet Dispatcher - $10.30

Сместувањето е обезбедено и истото изнесува од $65-$80 неделно. Компанијата бара насмеани, весели и студенти со добар англиски јазик. Затоа не ја пропуштај оваа можност за поинакво лето.

Кога е Work & Travel, тогаш е ЗИП Травел!


Food Lion - Outer Banks, NC!

 

 

ZIP Travel и оваа година ЕКСКЛУЗИВНО ве носи на најнеодоливата локација во USA! 
Поминете лудо и незаборавно лето во Outer Banks, едно од најголемите туристички дестинации во САД! Голем број на мали острови и полуострови го сочинуваат овој “рај на земја” кој се протега по крајбрежјето на Северна Каролина. Голем број на преубави песочни плажи, голем број на национални паркови, недопрена природа,прекрасна суптропска клима и многу други атракции ги мамат туристите да бидат дел од летната сезона во Outer Banks. Доколку сте заљубени во лето, сонце, природа какви што сте виделе на Холивудските филмови Outer Banks е правото место за вас! Поминете и доживејте прекрасно искстуво далеку од дома само со ZIP Travel!

Image result for outer banks

Работа во ланецот на маркети Food Lion, лоцирани насекаде низ Америка, не чекај! Aплицирај и имај интервју со претсавник на компанијата во Скопје на 26 Јануари за следнава работна позиција:

- Retail Store Worker - $9.00-10.00/h

Кога е Work and Travel, тогаш е Зип Травел! 


Не пропуштај !