"The Woodland Resort" - Houston, TX

 

 

 

 

 

Virtual Fair February 17,2017!

Image may contain: sky, tree, plant, pool, cloud, house, outdoor, nature and water

Отворени се следните позиции:

Robard's Host - $10.00
Guest Services - $7.25/h + TIPS
Cool Water Café Server - $2.13/h + TIPS
Woodlands Dining Room Server - $2.13/h + TIPS
Cool Water Café Activities Attendant – $8.00/h
Cool Water Café Barback - $5.50/h + TIPS
Cool Water Café Busser - $5.50/h + TIPS
Cool Water Café Food Runner - $5.50/h + TIPS

Организирано сместување во непосредна близина на резортот во износ од $250 месечно!

Побрзајте и аплицирајте најдоцна до 13ти Февруари! Работните позиции се во ограничен број!

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !


Irish Village - Cape Cod, MA!Cape Cod е полустров во облик на рака кој се наоѓа на источниот дел од државата Massachusetts составен од 15 мали градови, веднаш до островот Martha’s Vineyard кој е одалечен само 45 минути возење со траект. Cape Cod е карактеристичен по многуте преубави песочни плажи, природа, историски локалитети, уметнички галерии, голем број на ресторани и многу други атракции. Секогаш е едно од најпосетуваните туристички дестинации од страна на американците во летниот период, и е едно од најпобрауваните Work&Travel места за студентите. Можност за да се осети правиот американски дух, многу забава, и други работи кои ги има единствено на CAPE COD!

 

Image may contain: plant, tree, sky, grass, flower, house, outdoor and nature

 

Изберете работа на Cape Cod во "Irish Village" со 35 работни часа неделно, можност за втора работа и многу други поволности кои ги нуди ова место!

Аплицирај за следниве позиции :

 

Breakfast Server - $3.75 + tips

Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Server - $3.75 + tips
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Morning Busser - $4.50 + tips
Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Busser - $4.50 + tips
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Breakfast Expeditor - $11.00
Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Expeditor - $11.00
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Housekeeping- $11.00
Monday-Sunday Morning
9am-2pm (5 hours)
Breakfast Dishwashers - $11.00
Monday-Friday Morning
8am-3pm (7 hours)
Dinner Dishwashers - $11.00
Monday-Friday Night
4pm-11pm (7 hours)
Breakfast Prep Cook - $11.00
Monday-Saturday Morning
6am-12pm (6 hours)
Dinner Prep Cook - $11.00
Monday-Friday Night
3pm-10pm (7 hours)

Сместувањето е обезбедно и истото изнесува $110 неделно.

За повеќе информации, контактирајте не на info@ziptravel.mk или на телефонскиот броj 023112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !

 


Mohegan Sun Casino - Connecticut!

 

 


Неверојатно, но вистинито: ЗИП Травел ова лето те носи во Mohegan Sun Casino или попoзнато како “casino of the sky” на источниот брег на Америка, во убавиот Connecticut. Mohegan Sun е едно од најголемите казина во Америка, место кое опфака 60% од туризмот на државата. Основан во 1996, стана едно од најголемите казина во светот. 

Image result for mohegan sun

Се простира на повеќеод 23,000 м2 и содржи луксузен хотел, театар и повеќе од 20 ресторани и продавници. Овде се наоѓа Mohegan Sun Arena, лоциран во самиот комплекс, домаќин на многу концерти и спортски настани во живо. Исто така е домaќин и на женскиот кошаркарски тим, Connecticut Sun и на боксерскиот тим New England Black Wolves. Mohegan Sun, покрај големиот избор на игри, нуди одлична забава и вечерни журки, глоф, спа, шопинг и луксузен престој.

Доколку сакате да бидете дел од тимот на Mohegan Sun и да работите во едно од најпосакуваните мeста за работа, тогаш дојдете во ЗИП Травел и аплицирајте за една од следните работни позиции:

 • Attendant/Cashier - $10.30Image result for mohegan sun
 • Barback - $6.10 + tips 
 • Barback - $6.10 + tips 
 • Buffet Beverage Server - $5.55 + tips 
 • Buffet Dining Attendant - $10.30 
 • Buffet Host - $10.30 
 • Coatroom Attendant - $10.30
 • Event Specialist: (Special Events Security, Special Events Marketing, Concessions Server, Ushers) - $11.29 
 • EVS Attendant - $10.30 
 • Food Server - $5.55 + tips 
 • Front Window Cashier - $11.29
 • Houseperson - $10.30
 • Players Club Rep - $11.29
 • Restaurant Host - $10.30 
 • Retail Salesperson - $10.30
 • Valet Dispatcher - $10.30

Сместувањето е обезбедено и истото изнесува од $65-$80 неделно. Компанијата бара насмеани, весели и студенти со добар англиски јазик. Затоа не ја пропуштај оваа можност за поинакво лето.

Кога е Work & Travel, тогаш е ЗИП Травел!


Harrah’s Resort - Northern San Diego, CA

 

 

Кога би постоела оцена во скалата за избор на најдобро место за Work & Travel програмата, тогаш дефинитивно California би била оценета со чиста 10-ка. Harrah's ресортот е лоциран во јужна California, северно од најголемата летна, туристичка атракција, градот San Diego! Затоа, не се двоуми и не чекај, аплицирај за место каде што можеш да уживаш, да се радуваш и да стекнеш искуство и спомени!

Image result for harrah's rincon

Избери една од следниве работни позиции и запиши ја твојата Work& Travel авантура во Harrah’s Resort-California :

 • Busser/Hosts (‘ritas Cantina) - $10.00 (*tipped position)
 • Food Runner/ Busser (‘ritas Cantina) - $10.00 + tips
 • Barback (Dive) - $10.00 + tips
 • Pool Attendants (Dive) - $10.00 + tips
 • Food Runner (Dive) - $10.00 + tips
 • Male Spa Attendant (Spa) - $10.00
 • Guest Room Attendants or Laundry Attendants or Housemen (Housekeeping) - $10.00

 

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!


Harrah's & Harveys - South Lake Tahoe, CA!

 

 

Koга твојата замисла за Work and Travel дестинацијата изгледа како на филм, а не очекуваш дека ќе најдеш нешто идентично или слично не очајувај: ЗИП ти нуди проверено место и те води во преубавиот Lake Tahoe! Работи во Harrah`s & Harvey’s Stateline и не ја пропуштај можноста за супер лето во една од најголемите туристички атракции, градот кој лежи на границата помеѓу California и Nevada! Супер работа, прекрасна природа, забава на плажи и ноќен живот!

Не чекај аплицирај за следниве работни позиции :

 • Guest Service Agent - $10.00
 • Seasonal Security Officer - $11.50 
 • Events Security Officer NDL - $11.50
 • Beverage Server Harvey's - $8.25 + tips
 • Beverage Server Harrah's - $8.25 + tips 
 • Concert Beer Hawker (Beverage Server - Concerts) - $8.25 + tips
 • Kitchen Maintenance Worker - $10.00
 • Cook - $11.00
 • Banquet set-up - $9.50 + tips
 • Cashier - $11.00 
 • Total Rewards - $11.00
 • Count Room Rep - $10.00
 • Events and Promotions Assistant - $8.25

Сместувањето е обезбедено и изнесува 300$- $350 месечно од студент.

Кога е Work & Тravel, тогаш е ЗИП Travel!


Food Lion - Outer Banks, NC!

 

 

ZIP Travel и оваа година ЕКСКЛУЗИВНО ве носи на најнеодоливата локација во USA! 
Поминете лудо и незаборавно лето во Outer Banks, едно од најголемите туристички дестинации во САД! Голем број на мали острови и полуострови го сочинуваат овој “рај на земја” кој се протега по крајбрежјето на Северна Каролина. Голем број на преубави песочни плажи, голем број на национални паркови, недопрена природа,прекрасна суптропска клима и многу други атракции ги мамат туристите да бидат дел од летната сезона во Outer Banks. Доколку сте заљубени во лето, сонце, природа какви што сте виделе на Холивудските филмови Outer Banks е правото место за вас! Поминете и доживејте прекрасно искстуво далеку од дома само со ZIP Travel!

Image result for outer banks

Работа во ланецот на маркети Food Lion, лоцирани насекаде низ Америка, не чекај! Aплицирај и имај интервју со претсавник на компанијата во Скопје на 26 Јануари за следнава работна позиција:

- Retail Store Worker - $9.00-10.00/h

Кога е Work and Travel, тогаш е Зип Травел! 


Travelodge - Lake George, NY !

 

 

Дефиниција за лојалност и долгогодишна соработка - Travelodge!


Travelodge е еден од најгостопримливите хотели во прекрасниот град Lake George - летна атракција која туристите, а и нашите студенти ја обожаваат и со години се враќаат наназад! Лоциран на северноисточната страна на државата New York, градот е познат уште како "The Queen of American Lakes"! Ако сте љубители на природа, плажи, забава и поинакви искуства - Lake George е правиот избор за вас!

Аплицирај за следнава работна понуда:

- Guest room attendant - $9.00/h

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !


Lakeside Inn and Casino - South Lake Tahoe, CA!

 

 

Велат дека кога се двоумиш и не знаеш за што да се одлучиш,фрли паричка во вис и во моментот на паѓањето сигуно веќе имаш избрано што сакаш. Но верувајте за ваква понуда не ти треба "среќна паричка" која ќе одлучи, туку тука е ZIP Travel кој ја има вистинската формула за одлична Work and Travel дестинација и работна понуда. Твое е само да повелиш во нашата канцеларија и да аплицираш за работа во Lakeside Inn and Casino во Lake Tahoe. И оваа година ZIP Travel те изненадува со нови разновидни работни позиции за сите оние кои веќе биле на програмата Work and Travel и за оние кои за првпат сакаат да стекнaт вакво искуство.

Image result for lakeside inn south lake tahoe

 

Избери,одлучи и аплицирај за следниве работни позиции:

Bus person - $8.25 per hour+tips

Host /Hostess - $8.25 per hour

Cashier - $8.25 per hour

Сместувањето е обезбедено $270-$350 од студент месечно.

Кога е Work and Travel,тогаш е ZIP Travel !


Harrah`s Casino Resort - Atlantic City, NJ!

 

 

Студентите на ZIP Travel имаа прекрасно искуство минатото лето во Harrah’s! Затоа нашата приказна не застанува овде,ова лето ZIP Travel ти овозможува да работиш во гламурозниот Harrah’s и тоа не каде било, туку во Atlantic City, NJ! Кој веќе еднаш бил на Work & Travel во Atlantic City, сигурно знае дека тој град е меѓу првите на листата на најдобри места за оваа програма. Бидете еден од вработените во Harrah’s, имајте можност да научите од најдобрите. Многу можности за втора работа, обезбедено сместување од $300 месечно и секако многу забава и незаборавно лудо лето на Boardwalk – от во единствениот Atlantic City! Забава на плажа и многу журки во сите казина. И да не заборавиме, овде ќе можете да одите на секојдневен шопинг во outlet-ите коишто се наоѓаат во самиот град.

Отворена позиција:

Image result for harrah's atlantic city

 • Cook - $9.25/hour  

 • Restaurant Host/Cashier - $9.50/hour

 • Guest Room Attendant-$8.66 /hour

Не заборавјте дека ZIP Travel ве носи на уште два прекрасни хотели во Atlantic City :

За повеќе информации, контактирајте на info@ziptavel.mk или на 023112963

Кога е Work & Travel тогаш е ZIP Travel!


Bally`s Casino Resort - Atlantic City!

 

 

Оваа година ZIP Travel те води во источниот Las Vegas! Истражи го и искуси го градот на забавата Atlantic City и oвозможи си возбудливо лето!Image result for bally's atlantic city casino

Aплицирај за Bally's Casino Resrot и избери ја следнава работна позиција:

 • Beach Attendants - $10/hour 

 • Guest Room Attendant $8.66/h

Oбезбедено сместување за $300 месечно. 

Не заборавјте дека ZIP Travel ве носи на уште два прекрасни хотели во Atlantic City :

За повеќе информации, контактирајте не на  info@ziptravel.mk  или на 023112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel!


Не пропуштај !